Новини

Історія успіху. Сергій Вдовиченко

05.04.2017

Irina_Zhilinskaya_photo_qalight
Рівно рік тому, в квітні 2016 року, Сергій Вдовиченко закінчив навчання в тренінг-центрі QALight, сьогодні він вже працює в міжнародній компанії як QA engineer. Про історію свого розвитку й успіху Сергій розповідає так.

У мене технічна освіта (технікум), раніше я працював інженером електриком. Потім почав цікавитися комп’ютерами, Інтернетом і розробкою сайтів. Працював як фрілансер, робив сайти на замовлення, потім зробив кілька сайтів для себе. Одного разу дізнався про Software Quality Assurance і зрозумів, що це моє, і я хочу цим займатися. Спочатку вивчав специфіку професії тестувальника за статтями на тематичних сайтах, форумах і відео на Youtube. Потім вирішив, що треба підійти до питання серйозніше і знайшов школу QALight.

Я ретельно обирав, де вчитися. Цікавився, як в інших IT школах, шукав відгуки – і прийшов до висновку, що QALight – це кращий вибір у Києві.

Скажу чесно, вчитися було легко тільки на початку, коли була теорія. Пізніше було складніше, оскільки програма «Базовий модуль тестування», яку я проходив, складається з шести різних курсів з домашніми завданнями.

Коли закінчив навчання, перший час були сумніви, чи готовий я до нового виклику. Складно було налаштуватися та повірити в себе. Але, завдяки Миколі Бобошко (CEO QALight),його підтримці, я повірив у себе і сміливо пішов на співбесіду з упевненістю, що я зможу. На другий місяць, як я почав активно шукати роботу, я отримав свій Job Offer.

Сьогодні я вже працюю як QA engineer у міжнародній компанії на цікавому проекті. Тут мені у великій нагоді стала практика, яку я проходив у QALight на тестових проектах. Без практики мені було б дуже складно пройти співбесіду і виконувати поточну роботу. Також величезна подяка Миколі за теорію, яку він так доступно нам пояснював на курсі «Тестування ПЗ» і додаткових заняттях у вигляді «Питання і відповіді». Завдяки цьому розуміння процесів тестування сьогодні ширше.

Спасибі Дмитру Бобошко за «Практичний SQL» і Дмитру Сидоренко за «Unix і Мережі». Завдяки знанням, які я отримав від них, мені набагато легше сьогодні вивчати автоматизацію тестування ПЗ і використовувати різні інструменти тестування в різних операційних системах.

Також дуже знадобилися поради Любові Юденко по Time Estimation. І є розуміння теорії тестування продуктивності завдяки Святославу. Все це потрібно в роботі. Нехай щось ви не використовуєте на практиці, але ширші знання полегшують роботу і роблять вас більш кваліфікованим фахівцем.

QALight допоміг повністю змінити моє життя на краще. Моє хобі тепер стало моєю професією. Я роблю все те ж, що я робив раніше для інтересу, тільки тепер якісніше. До того ж, я офіційно працевлаштований і мені платять за це хороші гроші.

Майбутнім учням QALight хочу побажати одного – вчіться! Хочете змінити своє життя? Сміливо йдіть в QALight, заглиблюйтесь в усе, робіть домашні завдання, активно беріть участь в усіх тестових проектах, вчіть англійську мову – і через півроку ви відчуєте впевненість у своїх силах. Ніколи не здавайтеся, якщо щось вирішили зробити – і у вас все вийде!