Новини

Історія успіху. Олексій Мостовий

26.10.2016

mostovoyНіколи не знаєш, як повернеться твоя доля, і які випробування підготувала нам життя. Але всі ми знаємо, що все, що не робиться все на краще, хоча деколи здається, що ці труднощі подолати нам не під силу.

Сьогодні наша історія про професійного музиканта, Олексія Мостового, який значну частину свого життя присвятив музиці і творчій кар’єрі. Але, на жаль, події на сході країни внесли свої корективи в життя і творчість музиканта. У 2014 році наш герой зі своєю дружиною чекали дитини, стрес майбутньої матері і дитині був ні до чого, тому було прийнято рішення про переїзд до столиці.

У Києві довелося починати все заново. В першу чергу труднощі виникли з пошуком роботи. Олексій хотів податися в далекобійники. Але пошуки роботи не увінчалися успіхом. Ніхто не хотів брати на роботу людину без стажу водіння тягача, хоча у чоловіка були сертифікати і необхідні документи. Тому Олексій задумався про альтернативні варіанти. “Завжди прагнув вибирати діяльність, щоб не тільки матеріальні плоди приносила, але і щоб “по-любові”. Подумав про IT сферу. Ні для кого не секрет, що основна маса народу йде в IT за «баблом». Певною мірою, напевно, і в моїх мотивах була присутня ця складова. Але я не одноразово набивав собі шишки на те, що починав займатися чимось заради грошей. Черговий раз не хотілося такого. Так що, можу сказати, що не це було вирішальним фактором у виборі професії “, – згадує в нашій розмові про свої пошуки Олексій. Наш герой деякий час назад, до подій на рідному Донбасі, цікавився даним напрямком. А зараз було багато сумнівів, чи варто починати вчитися. З цими сумнівами Олексій і пішов до одного свого доброго знайомого девелоперу з багаторічним досвідом в індустрії.

Він порадив спробувати увійти в IT через QA. Оскільки воно легше ніж програмування. Слова одного підбадьорили нашого героя і він подався в пошук підходящої школи для навчання. “Сходив на відкрите заняття в одну з найвідоміших київських шкіл. Красиво там все розповідали. Але бентежило наявність орфографічних помилок на слайдах презентації. Не можу сказати, що я ніколи не роблю орфографічних помилок. Але це була презентація QA курсів. Як мене можуть навчити знаходити помилки хлопці, у яких презентація з помилками? Загалом, пішов шукати далі. І знайшов QALight “, – згадує про свої пошуки Олексій. Підкупили також чоловіка близькість до будинку і знижка для переселенців. Так хлопець почав освоювати знання на базовому курсі ТПЗ в QALight.

“За 6-7 місяців я навчився багато чому. Як в професійному сенсі, так і в самому широкому (не побоюся цього слова, «філософському»). Спілкуєшся з людьми. Кожен зі своїм бекграундом. Кожен зі своїми мотивами. Кожен «сам собі режисер». Хтось надихає тебе своїм прикладом, хтось навпаки. Розумієш, що треба працювати більше над прокачуванням скілів, щоб не виявилося все дарма “, – ділиться своїми враженнями наш герой. Зараз Олексій працює у львівському офісі компанії GlobalLogic Ukraine. “Одному хлопцеві, з яким я навчався в QALight, запропонували пройти співбесіду на позицію тестувальника мідла. Але його на той момент все влаштовувало і він не був зацікавлений. Я тоді встиг попрацювати над декількома проектами в рамках QALight (ще один “+” навчання в QALight – є можливість попрацювати в реальних проектах). Він запропонував моє резюме на розгляд HR-у, яка його проводити співбесіду. Я пройшов у неї співбесіду. Я на той момент чекав оффер від іншої компанії. Я подумав, що пройду ще співбесіду і прийму пропозицію того, хто раніше скаже виходити на роботу. Так я переїхав до Львова і почав працювати в GlobalLogic на позиції Test Engineer“, – ділиться спогадами про процес працевлаштування Олексій. Завдяки зміни сфери зайнятості чоловік став більш енергійний в діяльності, в постановці цілей і їх досягнення. З ним працюють хлопці, з вищою освітою в Computer Science за плечима. Це не дає розслабитися, а тільки мотивує постійно навчатися, щоб відповідати рівню. Ми запропонували Олексію стати тренером у Львівському представництві QALight: «Із задоволенням буду частиною команди QALight». Сподіваюся, що теж зможу допомогти людям змінити своє життя на краще, як мені одного разу допомогли це зробити тренери школи “, – розповів про свої переживання Олексій.

Наш герой в кінці нашої бесіди дав напутнє слово всім тим, хто ще сумнівається з приводу перекваліфікації в ІТ: “Сумніватися – це добре. Це дозволяє знайти відповіді на питання. Але не сумнівайтеся занадто довго. Визначтеся з вибором. Зробивши вибір, йдіть до кінця. Головне – бути на своєму місці. Якщо ви відчуваєте, що можете бути корисним в IT галузі, можете реалізуватися, вам це цікаво, тоді це буде виправданий вибір. ”