Новини

Історія успіху. Олександр Стадник

25.04.2017

Irina_Zhilinskaya_photo_qalight
Олександр Стадник – випускник QALight, який впевнено підкорює все нові і нові висоти в ІТ. Свою кар’єру він одразу вирішив будувати у сфері інформаційних технологій, і не прогадав. Детальніше свою історію він розповідає сам.

Моя кар’єра одразу починалася з IT. Якщо не брати до уваги, звичайно, якісь початкові підробітки на будівництвах, то я підробляв на фрілансі – робив спочатку безкоштовно сайти знайомим. Потім через знайомих брав одноразові проекти з Німеччини.

Коли я працював на фрілансі як Front-end розробник, то вже брав замовлення так само і з тестування, часто вони були не оплачуваними (задля досвіду). Я чітко вирішив – підтягнути і структурувати теоретичні знання з тестування. Дуже довго не міг обрати куди піти, оскільки всі ці курси мені здавалися простим штампуванням тестувальників і викачуванням грошей. Звернувся до знайомого, який працював на той момент як QA Lead в Global Logic. Почув від нього щось на зразок цього: “Іди в QALight, не пошкодуєш“. І я не пошкодував! 🙂

Під час навчання я змінив КПІ (Приладобудівний факультет) на КНУТД (кафедра інформаційних технологій), зрозумів, що “чистий технар” – це не зовсім моє. Я хотів працювати з передовими технологіями, але, зрозуміло, слабо уявляв, що це конкретно. Можна сказати, що моє бажання і прагнення до нового – це мій мотиватор.

Навчання в QALight в першу чергу мені дало хороших друзів, яких об’єднує одна мета – бути хорошим QA. Знання, які я там здобув – активно використовував і використовую на роботі. Дуже порадував Рінат Іванов, який викладав “Тестування ПЗ“. Він став для мене не тільки людиною, до якої я прислухався і брав приклад, але і хорошим наставником і другом. Навчання разом з ним стало чимось новим і цікавим для мене.

Моє життя дуже змінилася після курсів. Дуже багато чого довелося спробувати, щоб почали запрошувати на співбесіди. Все як і у багатьох, напевно, починалося зі створення свого профілю на Djinni. Великої віддачі від нього я не побачив і вирішив взяти процес у свої руки. Я вирішив, що сам буду до всіх стукати і шукати свою роботу мрії. Взявся за свій профіль LinkedIn і розписав детально про все своєму досвіді. Додав дуже багато рекрутерів з різних компаній. Шукав відкриті вакансії на всім відомих ресурсах і дзвонив безпосередньо HR, який був прикріплений до вакансії. Це дуже важливо!!! Якщо ж не було номера телефону, то знаходив його в LinkedIn і писав там. Бувало, що шукав просто будь-якого рекрутера\HR з цієї компанії і писав про те, що мене зацікавила така-то вакансія. Відповідь в таких випадках була у 90%.

Упродовж місяця активного пошуку я влаштувався на роботу. З упевненістю можу сказати – завдяки знанням, які мені дав QALight, я зміг вдало пройти співбесіду. Зараз я працюю на позиції Middle QA Engineer в компанії Playtech.

Що стосується мого працевлаштування в PlayTech – це було складно. Це були, напевно, найскладніші співбесіди, які мені доводилося проходити, але можу гідно оцінити рекрутинг цієї компанії, оскільки за два дні я встиг пройти чотири етапи співбесід.

Звичайно ж, базові знання, які я отримав в QALight, я використовую щодня, але довелося здобути ще дуже і дуже багато інших знань. У QALight дають дуже сильні знання. Багато хто не розуміє, що курси дають лише базу. Навчання потрібно присвячувати мінімум дві години щодня. Навчання йде не лише на самих курсах, а й  вдома. І після завершення навчання не варто припиняти, тому що базових знань не вистачить для працевлаштування та подальшого розвитку.

IT сфера – це місце, де працюють молоді цікаві люди. Це сфера, в якій створюють майбутнє. Багато хто бачить IT як можливість заробити гроші. Якщо Ви вважаєте це лише шансом заробити – IT не для Вас. Потрібно присвятити багато часу, щоб вивчити щось нове, вдосконалити свої знання та влаштуватися хоча б на trainee або Junior позицію. Якщо Ви готові присвятити себе самовдосконаленню і пожертвувати зайві дві години на день – тоді вперед. Вчіться і не слухайте тих, хто каже, що у Вас нічого не вийде. Тільки наполеглива праця і віра в себе допоможе Тобі досягти успіху.