Новини

Історія успіху. Геннадій Афанасьєв

19.09.2017

фото гена

Спробувавши себе в різних сферах Геннадій Афанасьєв обрав ІТ. І не дарма! Він – магістр права, працював заступником директора туристичної компанії, Lead фотографом в американській IT компанії «Arteester», аналітиком в правозахисній організації «Крим SOS», речником в правозахисній організації «Євромайдан SOS», радником Міністра Закордонних Справ України. Та зрештою знайшов себе в тестуванні програмного забезпечення та забезпеченні якості на проекті. Про свій шлях до успішної та улюбленої роботи він розповідає сам.

Як більшість хлопчиків я грався в комп’ютерні ігри та мріяв зробити власну. Колись мені здавалося це неймовірно важкою справою, і я залишив мрію, а з часом подорослішав й гра в життя доленосно захопила мої думки. Але плинув час, захоплення змінювались і внутрішній двигун не давав спокою. Займаючись державними справами я був у пошуках тієї роботи, яка б змогла мені забезпечити спокій та реалізацію амбіцій. Через трагічні події в А.Р. Крим та на сході України я був вимушений обрати місцем свого життя чудове місто Київ. По загадковому збігу обставин Микола Бобошко дізнався про мою долю та запропонував навчання в QALight. Цю пропозицію я тримав біля серця понад рік, допоки не зрозумів, що прийшов час щось змінювати в житті й робити крок назустріч невідомому. Так я перетнув межу від користувача до розробника.

У лютому 2017 року я розпочав навчання в QALight на курсі «Базовий модуль тестування». Маючи доволі багато натхнення та вільного часу я прислуховувався до головних порад мого тренера й віддавав свої дні на самоосвіту та відточення знань. На першому місяці навчання я запропонував моєму колезі по навчанню щодня заходити в скайп і тестувати один одного на знання,у зв’язку з чим наш рівень невгамовно почав зростати, й не дивно, що на другий місяць навчання мені запропонували роботу в компанії EFORB, що займається розробкою ігор та торговельної соціальної мережі. Дитяча мрія збулась. Через декілька тижнів, PM, дивлячись на мою роботу, підвищив мене до Lead QA й надав повноваження підбирати собі команду, в яку я без вагань запросив Михайла Сивовну з моєї групи в QALight, який показав себе на тестувальному проекті як працьовитий, старанний та зосереджений спеціаліст. Зрештою, наша команда з QALight заслужила повагу й шану від колег на проекті, який все більше розширюється.

Пізніше я дізнався, що Миколі Бобошку мене порадив випускник QALight Михайло. «Я дав тобі вудочку, а ти сам мусиш виловити рибу», – сказав він мені. Тож я вчився. Навчання не було складним. Головною освітою все ж таки є та, яку ти відточуєш вдома, а той точильний камінь дає тренер на занятті. Без самовдосконалення дарма й старатися. Кожне слово, кожна дія, що була продемонстрована мені тренером Миколою Бобошко, стає мені у пригоді кожного дня. Після отримання оферу та виходу на роботу стало важче. SQL та Unix потребує багато часу, після роботи на парах мізки кипіли, але я все ж таки робив всі завдання, хоча в моїх планах переробити їх знов хоча б два-три рази для самовпевненості.

Отже, все, що вивчив і продовжую вивчати, я використовую в роботі. Бо IT – це знання та освіта, чим більше знаєш, тим вищий твій рівень. Те, що я не використовую зараз, дає мені впевненість, що якщо я зустріну щось нове, то не злякаюся, а буду готовий, бо я це знаю.

Знання, які отримуються за умови належного навчання в QALight, роблять з людини, яка взагалі не чула про QA, професіонала мінімум категорії middle. Моє навчання майже завершилося, я проходжу етап про правильне time estimation, яке я почав використовувати у власному менеджменті, не дочекавшись початку курсу. Кажу це для того, щоб дати зрозуміти, що нема непотрібного матеріалу в базовому модулі тестування, все знадобиться.

Моя порада – робіть добряче СV, як вчили, додавайте на сайтах пошуку роботи 500+ HR, розсилайте всім їм своє резюме та ходіть на інтерв’ю як на побачення й отримуйте задоволення. Усім, хто навчається, і тим, хто чомусь досі сумнівається, бажаю – вчитися, вчитися, вчитися. Все реально, все дуже легко й все залежить дійсно від Вас.

Ніколи не бійтеся й ніколи не здавайтеся, все буде Україна, бо я вже перевірив.