База знань

Тестування установки (Installation Testing)

Тестування установки (Installation Testing) – один з видів нефункціонального тестування, несе відповідальність за якість установки ПЗ, його оновлення та деінсталяцію.

Інсталяція – це перший крок для взаємодії користувача з продуктом.

Тестування установки необхідно проводити при створенні ПЗ, після появи нової версії, а також при зміні конфігурації тестового стенду.

Головні причини проведення цього тестування пов’язані з необхідністю перевірки поведінки програмного продукту в контексті нестачі місця на жорсткому диску, недостатньої розробки системи вимог, переходу зі старої версії в нову і т.д.

Тип тестування буде залежати від декількох факторів:

  1. які платформи та операційні системи підтримуються;
  2. як буде поширюватися програмне забезпечення;
  3. хто буде виконувати установку програмного забезпечення і т.д.

До нас вже давно увійшло в звичку, що практично все програмне забезпечення (особливо коли говоримо про ОС сімейства Windows) має автоматичні інсталятори, деінсталятори і воно вміє самостійно оновлюватися. Але коли мова йде про промислове програмне забезпечення,для якого на різноманітних апаратних платформах і їх масштабах,то  установка є досить трудомістким і складним процесом.

У разі роботи з подібними типами додатків і розподіленими системами, установка представляє собою процес послідовних операцій, які описані в технічній документації, до якої можна віднести план установки – Deployment plan. За допомогою даного документа можна не тільки дізнатися алгоритм установки додатка, але і його способи повернення (Roll-back) в більш ранні стани, в разі виникнення різноманітних неполадок або помилок.

Виходячи з цього, можемо визначити, що тестування установки є перевіркою не тільки самого процесу установки програмного забезпечення, а й плану установки, що забезпечує ефективність і надійність інсталяції ПЗ.

Хоч процес установки і не є найважливішою функціональністю  додатку, що розробляється , але від його зручності, стабільності і надійності залежить вагома частина репутації програмного забезпечення в цілому, а значить, і репутації компанії-розробника.

 

Набагато більше інформації на курсі базовий модуль тестування