База знань

Міфи про тестування

Мало хто за межами IT-індустрії уявляє собі, чим займаються тестувальники програмного забезпечення. Але навіть серед тих, хто безпосередньо залучений в розробку ПЗ, часто зустрічаються помилкові судження щодо роботи фахівців із забезпечення якості. Давайте ж розвіємо декілька поширених міфів про тестування.

  1. Тестування занадто дороге

Як то кажуть: «Не хочеш платити за тестування в процесі розробки – доведеться заплатити за технічну підтримку і виправлення після релізу». Раннє тестування допомагає заощадити кошти, в той час як відмова або нехтування тестуванням можуть найгіршим чином відбитися на якості Вашого продукту.

  1. Тестування займає багато часу

Само по собі тестування (за умови грамотної організації виробничих процесів) йде паралельно з розробкою, тому говорити про витрати часу саме на тестування можна з натяжкою. Правда в тому, що виправлення помилок, знайдених в процесі тестування, вимагає часу і зусиль – але ж і результатом цих зусиль стане підвищення якості продукту.

  1. Тестуються тільки готові продукти

Без сумнівів, тестування залежить від написаного коду. Але ж є ще тестування вимог і створення тестових артефактів, які можуть здійснюватися і до створення готової версії продукту. До того ж, в ітеративній моделі розробки, процеси тестування і написання програмного коду досить незалежні.

  1. Можна повністю протестувати програму

Проблема виникає, коли так думає клієнт або менеджер проекту. Це твердження прямо суперечить другому принципу тестування, тому так, Ви, можете провести безліч тестів і забезпечити повне покриття функціоналу, але це зовсім не означатиме, що ПЗ протестовано повністю. Завжди може знайтися помилка, яку Ви пропустили. Тому вичерпне тестування неможливо – ми можемо тільки довести якість системи до прийнятного рівня.

  1. У пропущених багах винні тестувальники

Неправильно звинувачувати тестувальників в тому, що в додатку залишаються баги навіть після проведення повного циклу тестування. Проблема тут в обмеженні строків, вартості розробки, а також часто мінливих вимогах. Тестувальники, як і інші учасники процесу розробки, часто обмежені в часі і ресурсах, що позначається на якості їх роботи. Тому тут потрібно визначати пріоритети.

  1. Тестувальники відповідальні за якість продукту

Це дуже поширена помилка. В обов’язки тестувальників входить знаходження багів і передача інформації про них зацікавленим учасникам процесу розробки, після чого останні ухвалюють рішення про те, що з цими багами далі робити – чи будуть вони виправлені або відкладені.

  1. Єдине завдання тестувальника – пошук багів

З попередніх розділів Ви вже повинні були зрозуміти, що це далеко не так. У той час як розробники працюють, як правило, з досить вузької функціональною областю, тестувальники повинні розуміти організацію системи в цілому. Крім того, в сучасних умовах тестувальники часто беруть участь не тільки в тестуванні як такому, а й в процесах забезпечення якості.

  1. Хто завгодно може тестувати програмне забезпечення

Люди не з IT-індустрії часто думають, що будь-яка людина без спеціальної підготовки може тестувати програми і що тестування – робота, яка не потребує особливих знань і креативного підходу. Як би там не було, тестувальники прекрасно знають, що це міф.

Сьогодні, щоб стати затребуваним фахівцем у сфері тестування програмного забезпечення, потрібно мати достатній рівень підготовки, розбиратися в сучасних тенденціях розвитку інформаційних технологій і володіти необхідними для професії особистісними якостями. Гарний тестувальник, крім безпосередньо сфери тестування, повинен знати основи програмування і володіти англійською мовою на рівні не нижче Intermediate.

Але навіть якщо чогось з перерахованого вище Вам не вистачає, не переживайте. З цим ми Вам можемо допомогти. Компанія QALight успішно навчила безліч людей професії тестувальника. Наші випускники працюють в провідних IT-компаніях, як в Україні, так і за кордоном. Крім всебічної теоретичної підготовки наші учні вже з перших тижнів навчання мають можливість брати участь в реальних проектах і отримувати справжній досвід роботи.

Крім того, ми допоможемо Вам підвищити  рівень англійської і освоїти основи мистецтва програмування. Всі наші тренери – досвідчені фахівці і відмінні лектори. Якщо у Вас залишаються сумніви – приходьте на безкоштовне пробне заняття, і ми впевнені – Вам сподобається!

Набагато більше інформації на курсі базовий модуль тестування