База знань

Більше статей

Познайомившись з компанією QALight ближче, Ви могли дійти висновку, що основним напрямком навчання у нашому тренінг-центрі є саме тестування програмного забезпечення.

І це насправді так. Процес тестування ПЗ у загальному циклі розробки програмного забезпечення займає далеко не останнє місце. Адже якщо ціллю етапу «Кодування» є безпосереднє створення програмного продукту, то ціллю «Тестування» є зробити створений продукт максимально дієздатним і відповідним до очікувань замовника.

Але дане твердження дещо узагальнене та неточне, оскільки воно базується на тому, що дуже багато людей ототожнюють поняття «тестування» та «QA».

Потрібно чітко розуміти, що:

QA (QualityAssurance) – це процес забезпечення якості та полягає не тільки в тестуванні. Як каже Вікіпедія: забезпечення якості – це процес або результат формування необхідних властивостей і характеристик продукції протягом її створення, а також – підтримка цих характеристик при зберіганні, транспортуванні та експлуатації продукції. Іншими словами, QA – це турбота про якість програмного забезпечення, яка виникає вже на ранніх етапах розробки, аж до планування, і не покидає його до останнього этапу.

Тестування програмного забезпечення – це тільки одна з областей QA, яка полягає в дослідженні програмного продукту, в результаті якого можна встановити ступінь відповідності реальної поведінки ПЗ та його очікуваної (необхідної) поведінки. Тому, процес тестування – це не просто процес пошуку помилок, як часто люблять говорити недосвідчені шукачі працевлаштування. Тестування – багатогранне та має свої види, рівні та методи, з якими Ви можете ознайомитися у нашій Базі знань!